Poletni prestopni rok 2023

o morebitnih prestopih
glosos
Posts: 793
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 52 times
Been thanked: 18 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by glosos »

Trivinho wrote: 02 Oct 2023, 15:36 Ce je se vedno dobra bi jo vsaj lahko nazgal, tko kot bi mi lahko iskoristl Lukakuja da zabija, ce si nebi zaprl vrata...
Jaz tud tak mislim. Sicer mi je že večkrat rekla da me noče več videt, in da je raje z dobesedno komerkoli drugim, ampak jaz mislim da bi vseeno šlo skozi ...
User avatar
Trivinho
Posts: 1360
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by Trivinho »

Probaj povabi jo na ksno tekmo da gledata skp kjer velik golov pada mogoce ga se ti zabijes njej :))))
glosos
Posts: 793
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 52 times
Been thanked: 18 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by glosos »

Trivinho wrote: 02 Oct 2023, 21:37 Probaj povabi jo na ksno tekmo da gledata skp kjer velik golov pada mogoce ga se ti zabijes njej :))))
Ne vem kaj bo žena rekla :|
:cfc01:
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 569
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by Chelsea_fan »

Trivinho wrote: 02 Oct 2023, 15:36 Ce je se vedno dobra bi jo vsaj lahko nazgal, tko kot bi mi lahko iskoristl Lukakuja da zabija, ce si nebi zaprl vrata...
ti si res kralj.. pa on je nm zapru vrata z izjavo o interju.

največji smrad od človeka tko da nej zabija kjer hoče pr ns nau čao :D
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
blueboy11826
Posts: 1088
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by blueboy11826 »

No glososova saga z bivšo je kot kaže končana, tako kot tudi naša z Lukakujem.
V napadu imamo Jacksona, ki zaenkrat ni najsamozavestnejši in Brojo, ki se vrača po poškodbi, a ni izgledal slabo. Seveda bi blo lepo, če se vsaj enemu od njih odpre, ampak v primeru, da do januarja ne bota redno zadevala.. bi šli po Toneyja? Js bi bil za, ker mislim, da bi z njim naš napad dobil novo dimenzijo.
Ali čakat do poletja in probat it po Osimhena? Ta opcija se mi zdi manj verjetna, ker, če celo leto ne bo pravega napadalca, ne bo CL drugo leto in tudi zgubimo šanso, da ga podpišemo.
KTBFFH
User avatar
Trivinho
Posts: 1360
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by Trivinho »

Js bi sou po Kubota iz Sociedada, tip zna bit WC napadalec v stilu Sona iz Totenhama...
Rabmo enga delavca da bo garal v napadu Kubo je edn takih in se dobr zadrzi zogo..vrhunski res
User avatar
RedMiner
Posts: 1116
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by RedMiner »

Mešaš jabolka in hruške - iščemo centralnega napadalca, ne wingerja.
User avatar
Trivinho
Posts: 1360
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by Trivinho »

Kubo je centralni napadalec ceprov sociedad igra z dvema napadalcema...
User avatar
RedMiner
Posts: 1116
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by RedMiner »

Od kod ti pa ta informacija? Vse tekme je igral na krilu.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3495
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by sigismund »

Fabrizio je poročal da bo imel Pochettino zdaj "crucial role and power" pri prestopni politiki, da je klub prej kupoval igralce ki so jih hoteli kupiti in ni nujno, da jih je želel pripeljati v klub tudi trener. Kar črno na belem če kdo tega prej še ni želel sprejeti ker so bile to zgolj špekulacije, čeprav je bilo kar evidentno da klub včasih kupuje nekoliko brezglavo.
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by bork »

:?:
sigismund wrote: 11 Oct 2023, 07:31 Fabrizio je poročal da bo imel Pochettino zdaj "crucial role and power" pri prestopni politiki, da je klub prej kupoval igralce ki so jih hoteli kupiti in ni nujno, da jih je želel pripeljati v klub tudi trener. Kar črno na belem če kdo tega prej še ni želel sprejeti ker so bile to zgolj špekulacije, čeprav je bilo kar evidentno da klub včasih kupuje nekoliko brezglavo.
Kdo pa je bil ta brezglavi nakup?

Lani poleti je imel glavno besedo Tuchel, pa smo kupili Koulibalyja, Cucurello, Aubameyanga in podobne.

Ob predpostavki, da imaš športne direktorje, ki se spoznajo na zadeve, se mi zdi kul, da ima klub glavno besedo in ne trenerji, ker potem se ti zgodi, da trener kupuje neke specifične igralce, ki jih bo treba ob menjavi trenerja zamenjat. Prav je tudi, da si trener lahko zbere kakšnega igralca za svoj sistem, ampak prvo se naj izkaže. Sicer pa res dober trener bo delal s tem, kar ima, in bo igralce prilagodil sistemu, ne sistem igralcem.
User avatar
Trivinho
Posts: 1360
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by Trivinho »

Bork brez glavih nakupov je bilo veliko v dveh letih.
Glavno besedo mora imeti trener oz tisti ki ima zaupanje od vodstva da si kaksno tarco zazeli ker najbi imel vizijo kako igrati itd, vodstvo je pa tisto a mu odobri ali pa najdejo dostojno zamenjavo...
Ferguson, Zidane, Pep, Mourinho, mislm da so edn retkih k majo 100% transferje cez.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3495
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by sigismund »

:?: Kdo pa je bil ta brezglavi nakup?
Ni bilo mišljeno strogo poimensko ampak tako na splošno. Boehly je ob prihodu v klub kupoval igralce vsepovprek, evidentno brez neke vizije. Ne govorim o tem da so kupovali slabo ali napačno, govorim o tem da je bilo brezglavo. Nekatere pozicije smo okrepili večkrat, druge smo lahko tudi kar nekoliko zanemarili. Že prav da so uporabljali vrhunske statistične analize in napredne metode, vendar če ti kupuješ igralce ki niso za trenerja ne veš kam bo to peljalo.
Ob predpostavki, da imaš športne direktorje, ki se spoznajo na zadeve, se mi zdi kul, da ima klub glavno besedo in ne trenerji, ker potem se ti zgodi, da trener kupuje neke specifične igralce, ki jih bo treba ob menjavi trenerja zamenjat. Prav je tudi, da si trener lahko zbere kakšnega igralca za svoj sistem, ampak prvo se naj izkaže.
Torej klub že v štartu ne zaupa trenerju (ki so ga nastavili sami) in išče neke igralce za splošno uporabnost ker se od prvega dne pripravljajo na življenje po trenerju? Sistem postavlja trener in ne vodstvo kluba, na njih je da izberejo dobrega trenerja ter mu dajo dobre pogoje, čas in finance. Rekel bi da športni direktorju kupujejo igralce v posvetu s trenerjem, seveda v finančnih in poslovnih zmožnostih kluba, drugače skupaj poiščejo alternative. Tisti ki ne pašejo v sistem (bodisi so bili pripeljani iz bilokaterega razloga oziroma so bili v klubu že pred trenerjem) hitro odpadejo ali pa so jih trenerji prisiljeni igrati ker je to "direktiva od gor". Primer ki se ga jaz spomnim je recimo Lukaku, on je pač igralec ki ga daš pred gol in upaš da zabija. Pri nas pa se je od njega pričakovalo da bo hodil sem ter tja tudi nazaj po žogo in pač ni šlo, ni pasal v sistem ki smo ga gojili oziroma ga gojimo še zdaj.

Mourinho je vedno kupoval igralce za svoj sistem in klub mu jih je dal. SAF je imel točno zasnovan sistem in United je ob njegovih željah samo kimal, isto City dela odkar je v klubu Pep. Osebno ne bi znal naštet enega igralca ki ga je kupil City brez Pepovega žegna since day 1, isto velja za SAF-a, Wengerja, Mourinha, Kloppa. Ni naključje da sem naštel te ljudi, ker gre za top 5 od 5 najbolj uspešnih trenerjev v zgodovini PL. Konec koncev tudi Arteti uspeva biti blizu vrha šele odkar ima igralce ki jih je sam želel v svoji ekipi.

Da ima klub glavno besedo in ne trenerji se torej ne strinjam. Samo spomnite se koliko škode je klub naredil takrat ko je na svojo pest v enem prestopnem roku pripeljal Barkleya, Drinkwaterja, Zappacosto, Bakayoka...Kaj je tisto poletje delalo Marini v glavi bomo najbrž izvedeli šele takrat ko napiše avtobiografijo. Če ti želiš gledati dolgoročno in dejansko nuditi podporo trenerju ki si ga nastavil bo pač ravno obratno. Prav zato sem objavil tisto o Pochu da so mu dali več moči pri nakupih ker se mi to zdi prava odločitev če dejansko z njim želijo razmišljati dolgoročno.

Prvo naj se izkaže, preden mu kupijo igralce za njegov sistem? OK, nimam popolnoma nobenega problema s tem. Bo pa pač trajalo toliko več časa da pridemo na željeni nivo. Niti ni smotrno vsako poletjo kupovati cele falange novih igralcev ampak to je bolj naš interni problem ker z nobenim trenerjem ne vztrajamo več kot nekaj sezon.
Lani poleti je imel glavno besedo Tuchel, pa smo kupili Koulibalyja, Cucurello, Aubameyanga in podobne.
Tole se bere kot da je bilo nekaj narobe s Tuchelovimi nakupi? Pri vseh naštetih je bilo takrat veliko podpore ob podpisu, da je bil kasneje odpuščen pa ne paše v kontekst te debate. On je kupoval igralce ki jih je sam želel za svoj sistem in filozofijo (če so bile to dejansko njegove želje).
Sicer pa res dober trener bo delal s tem, kar ima, in bo igralce prilagodil sistemu, ne sistem igralcem.
Jst bi rekel da ravno obratno, recimo Conte je želel igralcem ki jih je imel vturiti svoj sistem in bili smo obupni. Šele ko je sistem čez noč prilagodil igralcem ki smo jih takrat imeli ter prešli na sistem s 3 zadaj smo s popolnoma identično ekipo dobesedno zdominirali ligo. Postecoglou je sistem popolnoma prilagodil temu kar je v Spursih dobil, torej podprem prvi del tvoje trditve da bo dober trener delal s tem kar ima, če ima le dovolj kvalitete na voljo. Slednje je pa pač odvisno od delovanja kluba skozi več let in pri politiki hitre menjave trenerjev bo playlista all over the place. Vrhunski trenerji bodo iz tega nekaj iztistnili, drugi pač ne.
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by bork »

1. Kako to, da se je kupovalo vsepovprek, ko je Boehly prišel v klub, če pa je imel Tuchel - trener glavno besedo, ko je Boehly prišel v klub? Upam, da razumeš, da s tem dejansko sam sebe negiraš... :)

2. Ko že omenjaš Pepa... ravno Pep je primer trenerja, ki bo igralce prilagodil svojemu sistemu. Stones na CDM, Silva na false9, Lahm na CDM, ko je bil še v Bayernu ipd. so samo nekateri primeri, ko dober trener igralce prilagodi svojemu sistemu. In ko že ravno omenjaš tudi Mourinha... no, on pa je klasičen primer, ko mu je klub šel na roko pri nakupih / prodajah... pri tem pa mu je s svojo "strategijo" uspelo totalno zafurati klub za naslednjih 10 let. Zaradi njega smo prodali KDB-ja in Salaha, da so lahko razni Oscarji igrali.

Bakayoko in Drinkwater sta bila Contejeva nakupa.. evo, pa smo spet tam.

Lukakuja škoda da omenjaš, ker njegove slabe igre niso imele nič s trenerjem niti s sistemom... on se je zavestno odločil, da ne želi biti več tu oziroma da želi nazaj v Italijo.

3. Seveda, je bilo veliko podpore Tuchlovim nakupom. Ampak ključno vprašanje je, kaj je bilo s temi nakupi PO tem, ko je bil Tommy odpuščen? Koulibalyja ni več tu, Aube tudi ne, Cucurelle tudi ne bi bilo, če bi ga lahko poleti prodali / posodili itd. Pa smo zopet tam, ko igralcev že zgolj po 1 letu ni več v klubu, ker so bili izrecna želja trenerja in so po odhodu trenerja recimo temu odleteli z njim.

4. Govorim o RES dobrih trenerjih ala Pep in SAF, ne pa o Conteju in Postecoglu. Ja, slednja bosta prilagodila sistem igralcem, medtem ko sta Pep in SAF prilagodila igralce sistemu. Kako se to vidi? Ne glede na to, kje je Pep, vedno bodo igrali zelo podoben sistem in bili podobno učinkoviti. Ne glede na to, koga je SAF poslal na igrišče, vedno so igrali po istem kopitu. Evo, to ti je razlika med RES dobrimi trenerji in raznimi Conteji, ki so dobri trenerji, a ne najboljši.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3495
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: Poletni prestopni rok 2023

Post by sigismund »

"No one is right or wrong, we just didn't have a shared vision for the future and it wasn't about Zagreb, it's really about the shared vision for what we wanted for Chelsea FC to look like. It wasn't a decision that was made about a single win or loss, it was made about what we thought was the right vision for the club. You have to make sure you are aligned with the people in the business, and Tuchel is obviously extremely talented and obviously someone who had great success with Chelsea. Our vision for the club was finding a manager who really wanted to collar with us and I think there's a lot of walls to break down at Chelsea. Before the first team and the academy, they didn’t have the data or information about where those top players were coming from."

Tuchel in Boehly sta se dobesedno skregala že med prestopnim rokom, smo že takrat lahko veliko brali od tega. In glede na zgornji post bi težko rekel da je imel Tuchel ravno glavno besedo v pravem pomenu besede, glede na to da ni "shared vision for what we wanted for Chelsea FC". Tudi o tem kako glupo je bilo pustiti Tuchla voditi CFC in mu kupovati igralce in ga potem odpustiti 1 mesec po začetku sezone smo se mi ogromno pogovarjali. Pač bilo je glupo, po drugi strani pa jih razumeš, porabili so ogramno svojega denarja za klub in pač lahko delajo kar hočejo. Ni pa da je imel trener glavno besedo, vsaj jaz tega ne vidim tako. Počila sta se tudi ker si je Boehly zelo želel pripeljati pripeljati CR7, Tuchel pa mu je močno nasprotoval. Boehly ga je sicer res da upošteval, ampak potem je šlo downhill very fast.

Lukaku - govora je bilo o tem da ni bil ST za sistem in naše želje kako on igra oziroma smo vsaj po mojem mnenju mi želeli da igra, čeprav ni sposoben drugega kot stati v špici in žogo tapniti v gol. Osebnost sem v prejšnem postu zato namerno izpustil, ker pač ni bila tema pogovora, je pa njegova osebnost definitivno pripomogla.

Tvoja točka 3 je pač točno to kar sem rekel da je to naš problem ker imamo politiko menjavanja trenerjev. Jst v tem da se izkaže zaupanje trenerju in mu pripelje igralce ki jih sam želi ne vidim težav, lahko pa pač gradiš na enih "general purpose" igralcih, pač ta ping pong plusov in minusov obeh pristopov gre lahko v neskončnost.

Igralci ki se pri Pepu ne prilagodijo odpadejo hitreje kot gate mladenkam na čagi. Pep ima tudi ene res WC in versitile igralce, ki jih mi recimo ne razpolagamo. Itak pa Pep že v štartu kupi igralca k je versitile in točno ve kam in kje ga bo ponucal ter kako. Osrčje debate je bilo itak to da kupuje igralce sam, ne po željah uprave. In tudi on je zamenjal 3/4 ekipe preden je osvoju ligo.

Da smo izpustili KDB-ja, Salaha pa jah, še vedno mislim da je bil Romanov vpliv od zgoraj prevelik da bi večkrat igrali mulce. Samo spomnimo se kako smo leta in leta hrepeneli po tem da večkrat vpeljemo kakšnega mladinca v igro, pa trenerji znova in znova niso imeli jajc ker jim Roman enostavno ni dal prostora za "eksperimentiranje", z izjemo mogoče prvih dveh krogov ligaškega pokala. Salah pa recimo do prihoda v Liverpool ni bil neka svetovna zvezda, pri Liverpoolu so celo pizdili da kam je padel klub in kupuje razne Salahe namesto WC zvezd. Ja, smo ga izpustili, ampak to je hindsight.

Všeč mi je debata, upam da se še kdo opogumi in najde čas ter doda kakšen svoj pogled. :)
Post Reply