CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

spremljanje dogajanja v Premier ligi, pokalu FA in Ligaškem pokalu
glosos
Posts: 805
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 56 times
Been thanked: 21 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by glosos »

Trivinho wrote: 20 Aug 2023, 19:35 Kje ste optimisti?
Tole je danes bilo to kar sm govoru celo poletje.
Se 2 miljardi lahko american porabi pa nebo dovol da naredi ekipo kot se zagre.
West ham nas je danes solal in to brez Rice ja.
Caicedo 130M lepo vas prosim za njega je napol poskodovani Kante fotr.
Jackson smesno, Abraham je za njega klasa.
Mudryk? On se zajebava nezna zoge brcnt stem da se vedno klovna spila namest da da predlozek kot se zagre..
Enzo tud brez ideje...
Brez veze dalje komenterat...
Smešen si
User avatar
mlinko
Posts: 466
Joined: 17 May 2012, 15:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by mlinko »

Jest bom samo to reku. Zgledalo je in upam da je res ampak Caicedo je bil danes v takem krču, da kr boli. Še 1. SNL bi bla dons za njega prehitra.

Sent from my SM-S906B using Tapatalk

CFC :cfc01:
n1i9k9o6
Posts: 1548
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 34 times
Been thanked: 35 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by n1i9k9o6 »

Ena pozitivna stvar se mi zdi tist drugi del prvega polčasa, ko smo mel tekmo pod kontrolo in smo nadzoroval tempo, težave smo mel s prebijanjem West Hama (Nkunku...) čeprav je Sterling s svojimi prodori kr ogromno naredu. Če bi tam Enzo zadel penal, vrjamem, da bi gledal tud v drugem polčasu drugačno zgodbo. Mam občutek, da jim je to in poškodba Chukwuemeke malo zbilo moralo, enostavno v drugem polčasu nismo bli ista ekipa.
Vseeno sm mnenja, da se da na tem delu tekme iskat pozitivne stvari in gradit na tem naprej.

Pohvalu bi Sterlinga, take predstave v našem dresu še ni pokazal, deloval je res živahno in čeprav smo ga upravičeno večkrat grajal, ga velja dans pohvalit. Če odmislim zgrešen penal mi je bil tud Enzo všeč (ok v drugem polčasu ne tolk). Jackson prav tako, samo še gol mu manjka, vse ostalo dela super zaenkrat. Chukwuemeka je dosegu res lep gol, škoda za to poškodbo, upamo lahko, da ni kaj resnega.
Najslabši za moje pojme Disasi, se mi je zdel zelo ne sigurn na žogi. Razumem, da se šele navaja na angleško ligo, ma danes res ni bilo to to. Tud Colwill je že znal boljše odigrat, se mi zdi, da mu ta hibridna vloga ne ustreza najbolj, mogoče se bo še navadil, bomo videli.
Čeprav Sanchezu direktno ne moremo obesiti nobenega od treh golov je blo njegovo postavljanje pri strelu Antonio obupno. To, da nimamo WC vratarja nas bo še večkrat koštalo...
Caicedu se predvsem pozna, da ni še v pravem ritmu in da ni imel pravega preseasona. Je pa vseeno pokazal dobre momente, ampak pri tistem penalu izpadu res naivno.
Situacija z Mudrykom je trenutno res čudna, v preseasonu je deloval dobro in samozavestno, danes pa slabo, sploh tist strel, brez besed res. Tako gre na strel igralec, ki se boji udarit žogo in mu manjka samozavesti. Ga je tolk potrlo ker ni začel prvih dveh tekm? Enostavno težko razumet. Še zmer mislim, da ko se mu bo odprlo bo top igralc in da bomo kmalu vidli njegovo kvalitetno, ma to dans je blo res slabo.

Malo sm zmeden glede Pochettinove taktike, vse skupi zgleda nekoliko drugačno napram temu kar smo spremljal v preseasonu. Bomo vidli, kako bo šlo naprej. Tud menjave so mi ble malo čudne, ne želim pa preveč pametovat, ker seveda on najbolje ve, kako in kaj.

In čeprav me je današnji poraz in predstava v drugem polčasu kar konkretno razjezil, za razliko od enih ne odpisujem sezone po drugi tekmi in ostajam optimist :)
User avatar
blueboy11826
Posts: 1097
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 16 times
Been thanked: 18 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by blueboy11826 »

Res je niko, dobro napisano. Disasi mi ne deluje nevem kako dobro, ampak dejmu mu še mal cajta, bi pa pomoje mogla bit menjava Caicedo-Disasi, ne Caicedo-Chilwell.
Glede taktike, proti Liverpoolu se mi je zdelo zanimivo 352, razlogov ne bom ponavljal, danes pa sem prčakval, da bo Poch igral sistem, ki ga je ponavadi, najbrž na naslednji tekmi bo.
KTBFFH
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3519
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 31 times
Been thanked: 47 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by sigismund »

Ne razumem zakaj bi celo pripravljalno obdobje igral na en način, ko začne zares začnemo igrat pa z drugačno postavitvijo. Poch je govoril o nivoju igre/pristopa ki je minimalen, karkoli manj je nesprejemljivo. GW2, pa smo že videli tekmo ki tega nivoja ne doseže, niti igralci niti taktika.

Začel bi pri Pochu, res ne štekam te njegove postavitve na težkem gostovanju pri zaprtem WHU. Vse tekme v preseasnu je igral na en način, zdaj je zamenjal postavitev. Norost ali genialnost? Vem da je dobil vmes nove igralce itd. ampak vseeno je tukaj zame velik vprašaj že od trenutka ko je bila objavljena postava.

Sanchez mi že na prvi tekmi ni deloval dovolj suveren, včeraj spet površno za ta nivo. O Disasiju je bilo napisano že zgoraj, toliko manj o Mudryku. What. The. Hell. Iz takih strelov na gol in predložkov kot jih je imel on včeraj se še na Sunday league delajo memi, kaj šele iz igralcev s tako etiketo okoli vratu. Porazno, v bistvu sem osebno dobil včeraj odgovor zakaj Sterling (vse pohvale za včerajšnjo predstavo) štarta pred njim, ker prej sem se spraševal tudi glede tega. In Caicedo, o moj bog, grozno. Vseeno mi je če je bil nervozen ali karkoli, take bizarne predstave ne bi pričakoval v niti najbolj norih sanjah, žal. Škoda tudi za zgrešeni penal, od Pogbajevih časov dalje mi grejo na živce te "flashy" penali in počasni zaleti. Vzem zalet pa jo prtisni madona. Osebno bi žogo dal naslednjič Jacksonu, včeraj je spet odigral dobro, manjka samo še gol.

Utopično je pričakovati da bomo delali čudeže po nepopolnem preseasnu (kar se ekipe tiče) in da se bomo kar sprehodili čez Premier League, tudi če imamo ekipo stackano s talenti. Zamenjali smo praktično komplet ekipo in trenerja, ogromno igralcev je novih in prvič igrajo skupaj, mislim da bo kar uspeh če bomo kolikor toliko stabilni tam nekje do zime. Na srečo imamo zdaj na papirju nekaj lažjih tekem, Luton H, Wimbledom H, NFO H, Bournemouth A.

Iz zgoraj naštetih razlogov me včerajšnji rezultat še niti ne moti, kdor je pričakoval da se nam letos taki rezultati ne bodo dogajali je sigurno lahko razočaran, jaz nisem. Bolj in v bistvu edino me moti pomanjkanje odziva na igrišču (tudi po tem ko smo imeli skoraj 30 minut igralca več) in pa taktika. Prvi polčas je bil še dober (z izjemo kriminalnega pokrivanja Gallagherja veliko težjega in višjega igralca ob kotu lol), medtem ko so v drugem dobesedno kapitulirali, Potterball flashbacks. In če samo na list papirja napišemo igralce ki so končali tekmo in probamo ugotovit s kakšno postavitvijo smo končali tekmo je skoraj nemogoče, dejansko je izgledalo kot da je Poch poslal na igrišče vse kar imamo na razpolago, pa bo kar bo.
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by bork »

Jaz bi se isto strinjal, da gre tale poraz predvsem na Pochov račun. Prvič, z izbiro postavitve, nobene potrebe po sistemu s tremi zadaj. In drugič, ker je dal za strelca penalov Enza namesto Jacksona. Škoda predvsem izgubljenih 3 točk, ampak sezona se je šele dobro začela, tako da ni razloga za dramo.
User avatar
chelsea boy
Posts: 443
Joined: 10 Jul 2017, 17:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by chelsea boy »

Zelo slab 2. Polčas, ampak vseeno ves hate in meme, ki padajo na Caiceda, se mi zdijo malo preveč. Ja, grozen debi, ampak glede na to, kako slabo smo igrali v 2. Polčasu, a je res kdo pričakoval, da bo on naredil nevem kaj v napadu in rešil tekmo? Na socialnih omrežjih se piše, da nas je stal tekme, kako že? Naredil je neumen favl za penal, pa se piše oh in sploh o tem. Pol ure z igralcem več nismo sestavil ene šanse, ampak če Caicedo dve minuti pred koncem pri 2:1 ne bi naredil prekrška, bi pa verjetno obrnili tekmo. Je bilo vsaj pol igralcev na igrišču veliko bolj odgovornih za ta poraz, Enzo zgreši penal za 2:1 (plus ogromno katastrofalnih dolgih podaj), Disasi grozen v obrambi, tudi Sanchez je bil zelo slabo postavljen pri 2. Golu, pa seveda v 2. Polčasu vsi napadalci, ki niso sestavili nič.
V glavnem tekma za v pozabo, sploh po tako dobrem uvodu proti Liverpoolu. Seveda se nič ne odloči po 2 krogih, ampak vseeno me tole malo spominja na lansko sezono, ko smo nadigrali Spurse, pa žal le remizirali, potem smo pa že naslednjo tekmo naredili dva koraka nazaj proti veliko slabši ekipi.
User avatar
demiensatlier
Posts: 651
Joined: 03 Aug 2010, 17:53
Has thanked: 20 times
Been thanked: 8 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by demiensatlier »

Ni mi jasno zakaj se vsi na našega vratarja spravljate ko pa imamo 100x hujše probleme kje drugje na igrišču. Do sedaj ni bil kriv za noben gol, tudi tale drugi west hamov včeraj, pri takšni bombi Antonia in natančnem strelu ne vem kdo bi to ubranil, ko je pa govora o tem kako je sploh prišel do te žoge, no to se je pa zamislit (Disasi in ostali). V glavnem prvo mormo obrambo poštimat, nato sestavit pravo kombinacijo v vezni liniji in šele nato napad/golman.
n1i9k9o6
Posts: 1548
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 34 times
Been thanked: 35 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by n1i9k9o6 »

Image

Sanchez je pustil absolutno preveč prostora na oddaljeni vratnici. Vem, da mora primarno biti pokrita prva vratnica, ampak pri njegovi višini bi mel pokrito tudi prvo, če bi stopil pol koraka v desno ob tem pa bi pokril tudi oddaljeno. Iz posnetka je razvidno, da je bil blizu tega, da bi strel ubranil in ravno te pol koraka v desno stran, bi mu to omogočilo in marsikater vratar v PL bi to branil.
To ne pomen da je on krivec za gol in se strinjam, da mamo večje težave drugje, ampak še vedno to ne pomen, da ne smemo izpostavljat takih stvari.
User avatar
chelsea boy
Posts: 443
Joined: 10 Jul 2017, 17:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by chelsea boy »

Točno to, ni glavni krivec za gol glede na to, kako je Disasi izgubil žogo, ampak world class golman bi to sigurno branil. Strel je bil res močan, ampak ni bil spet tako natančen, da bi bil neubranljiv.
Glede na to kako smo pritiskali ob koncu 1. Polčasa, bi bilo veliko lažje za naprej, če ne bi prejeli gola tako hitro po pavzi.
User avatar
demiensatlier
Posts: 651
Joined: 03 Aug 2010, 17:53
Has thanked: 20 times
Been thanked: 8 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by demiensatlier »

Kasneje bi lahk meli 2 igralca al pa 3 več in nebi bli sposobni dat gola, igrali smo brez bočnih igralcev, brez prave taktike, ravno v teh tekmah z igralcem več bi krvavo potrebovali igralca kot je Chilwell ne pa da ga menja z defenzivnim vezistom. Za povrh pa mamo Mudryka ki je izven forme, Madueke izven tekmovalnega ritma, Burstow pa nas tud ne more reševat. Pozitivna stvar iz te tekme je samo Sterling in pa Carney do poškodbe, vse ostalo za pozabo. Tekma z Lutonom v petek je must win, sicer si spet lahko obetamo boj za sredino lestvice.
User avatar
blueboy11826
Posts: 1097
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 16 times
Been thanked: 18 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by blueboy11826 »

Carney je bil včeraj operiran na levem kolenu zaradi poškodbe na zadnji tekmi. Nisem zasledil koliko časa bo out, ampak verjetno ne bo ravno kmalu nazaj. Res škoda, mislim, da bi lahko že letos bil pomemben člen ekipe.
Nevem nisem strokovnjak za to, ampak naša zdravniška služba deluje nesposobna. Kako mamo lahko toliko več (resnih) poškodb kot ostale ekipe?
KTBFFH
n1i9k9o6
Posts: 1548
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 34 times
Been thanked: 35 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by n1i9k9o6 »

Odsotn naj bi bil 6 tednov.
Js tud nism strokovnjak, kar sm vidu mnenja na twitterju od strokovnjakov gre v primeru Nkunkuja in Chukwuemeke za "contact injury" sepravi poškodbo ki je posledica kontakta oz. udarca. V takih primerih nima zdravniška služba/kondicijski trenerji kaj naredit. Bolj pa skrbijo "non-contact injury" kjer je vloga zdravniških in kondicijskih služb ključna in kjer majo velik vpliv. Tu not nam pa že neki časa konkretno škripa in je zaskrbljujoče.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3519
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 31 times
Been thanked: 47 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by sigismund »

Čaka nas izredno dolg in mučen teden če tega danes ne zmagamo. Nasprotnik je primeren, tri točke nujne, karkoli drugega bo neuspeh. Upam da se vrne Poch k taktiki iz predsezone oziroma da vsaj najdemo tisto formo, prav tako je danes super priložnost da Jackson odpre svoj strelski račun.
User avatar
blueboy11826
Posts: 1097
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 16 times
Been thanked: 18 times

Re: CHELSEA MATCHDAY chat 2023/24

Post by blueboy11826 »

Spet 3je štoperji.
KTBFFH
Post Reply