Re: Govorice

novice, natolcevanja, prestopi in pogovori o klubu

Koga bi si želeli videti kot naslednjega managerja Chelseaja, če Potterja odpustijo?

Mauricio Pochettino
1
6%
Zinedine Zidane
6
38%
Luis Enrique
7
44%
Thomas Frank
1
6%
Ruben Amorim
0
No votes
Artur Jorge
0
No votes
Hansi Flick
1
6%
 
Total votes: 16

n1i9k9o6
Posts: 1533
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 34 times

Re: Re: Govorice

Post by n1i9k9o6 »

Komedija res...
User avatar
Trivinho
Posts: 1363
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 55 times
Been thanked: 11 times

Re: Re: Govorice

Post by Trivinho »

Kaj je fora sponzorja naj kdo razlozi?
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3495
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: Govorice

Post by sigismund »

Jst pa mislim da je tole s Paramount+ fail naše uprave.

Vedeli so da THREE odhaja po koncu sezone, vedelo se je že kar nekaj časa. Obstaja neko pravilo, da se od streaming platform in TV kanalov lahko oglašuje samo take, ki so neposredno povezani s PL, na primer SKY In BT Sports, Arena Sport itd., ostali ki pravic za PL nimajo zakupljenih so prepovedani.

Tale fail gre spet v smeri Boehly & co., ker tega očitno niso vedeli, zmenili so se s Paramount+ za brezveze in izgubljali po nepotrebnem čas ker se niso dobro pozanimali. Zdej je prišel tale Stake ki nam na hitro ponuja največ. Posledica tega bi lahko bila tudi da otroških dresov letos ne bo ker je Stake stavništvo, torej 18+. Malo bruka...


User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Govorice

Post by bork »

Paramount Plus je platforma, ki je specializirana za streamanje filmov in serij in katere glavni konkurenti so Netflix, HBO ipd. Od športa streama samo F1 in še to v sodelovanju s SkySportsom. Medtem pa so SkySports, Arena, BT klasične “športne” platforme.

Verjemi, da Boehly&co niso neki amateri, ki bi v tole šli na lastno pest, ampak so pred začetkom pogajanj s Paramount+ najeli odvetniško pisarno, ki je pregledala pravilnike in prakso EPL ter očitno dala pozitivno pravno mnenje, da so se potem lahko začeli pogajati. Tako se dela v biznisu že v primeru dosti manjših zneskov, ki so zanemarljivi v primerjavi z zneskom, ki je tle v igri in ne verjamem, da bi v tem primeru kako drugače postopali. Bolj je tole eksces EPL, ki Paramount+ vidi kot konkurenta njihovim platformam, čeprav roko na srce, delujejo čisto na drugem trgu.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3495
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: Govorice

Post by sigismund »

Tole sem še našel:

Chelsea have been refused permission to sign a shirt sponsorship deal with Paramount Plus by the Premier League due to concerns it could cause problems with the league's broadcast partners.

Karkoli je blo, prej bi tole okarakteriziral kot napako z naše strani kot to da nas PL ne mara, nism pa profi na področju pospisovanja teh pogodb in sestankovanja glede tega.
User avatar
bork
Posts: 1962
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Re: Govorice

Post by bork »

Ja, to kar si našel je tisto, o čemer sem zgoraj pisal. Da jih skrbi, da bi Paramount Plus lahko predstavljal konkurenco SkySportsu, BT-ju, Areni ipd., resnica je pa ta, da delujejo na različnih trgih.

Verjemi, da klub ni šel v pogajanja na lastno pest, brez da prej ne bi imeli vsaj enega pozitivnega pravnega mnenja, da je takšno partnerstvo sprejemljivo… Todd, Eghbali, Wyss prihajajo iz okolja skladov, kjer se vse namere (torej ne odločitve, ampak že same namere - najprej je namera, potem odločitev) sprejemajo na podlagi popolnih informacij in ključne informacije predstavljajo pravna mnenja. Seveda se pa potem v praksi pojavljajo tudi takšni precendensi kot je tale, ki jih je težko predvideti. Bi lahko klub najprej vprašal EPL za mnenje o možnem partnerstvu? Bi in verjetno tudi je, ampak pravne službe (in pravna služba EPL ni bistveno drugačna) se po navadi izmikajo odgovornosti in rečejo nekaj v smislu, da na podlagi namere in zgolj omejenih info ne morejo dati odgovora in da želijo popolno dokumentacijo, torej takšno, ki že zajema vse pogoje sodelovanja, tj. usklajena dokumentacija, ki je že plod pogajanj, usklajevanj in manjka še samo podpis.
n1i9k9o6
Posts: 1533
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 34 times

Re: Re: Govorice

Post by n1i9k9o6 »

Zgleda bo Oman Air naš novi shirt sponsor. Meni je vseč :)

Image
User avatar
blueboy11826
Posts: 1088
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: Re: Govorice

Post by blueboy11826 »

Nevem a se hecaš al ne, ampak če bo zgledalo tako kot je na nekaj slikah, je grozno. Najbol da mamo jebene arabske črke na dresu.
KTBFFH
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3495
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: Govorice

Post by sigismund »

Tut men je del s tistimi krivuljami odveč, ampak overall je pa lep. Nevem sicer a bo to main sponzor ali ne, osebno bi mi Trivago bolj pasal. So tudi eni tistih ki nam ob sankcijah niso obrnili hrbta, če me spomin ne vara.

Včeraj sem tudi malo gledal da bi kupil trening kit (tisti bel, črn in zlat) ker je letošnji res lep, ampak je totalno overpriced.
n1i9k9o6
Posts: 1533
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 31 times
Been thanked: 34 times

Re: Re: Govorice

Post by n1i9k9o6 »

Mene arabske črke ne motjo in mi to zgleda zlo lepš kot pa če bi bil Three še sponzor al pa kot bi zgledalo če bi bil Stake.com sponzor, tisto je blo šele videt obupno.
User avatar
Trivinho
Posts: 1363
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 55 times
Been thanked: 11 times

Re: Re: Govorice

Post by Trivinho »

Mene sponzor ne moti, vazn da dajo vec denarja kot predhodnji sponzor.
Je pa smesno da je arabski sponzor lastnik pa ameriski, cudno da ni ta american ksne svoje sponzorje z amerike povleku ce je ze miljarder...
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3495
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: Re: Govorice

Post by sigismund »

A maš ti nek hud konflikt s temi američani al kako :) Stalno pluvaš po njih.
User avatar
Trivinho
Posts: 1363
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 55 times
Been thanked: 11 times

Re: Re: Govorice

Post by Trivinho »

Sam proti ameriski politiki :)
glosos
Posts: 795
Joined: 24 Apr 2008, 09:52
Has thanked: 52 times
Been thanked: 18 times

Re: Re: Govorice

Post by glosos »

Trivinho wrote: 05 Jul 2023, 09:10 Sam proti ameriski politiki :)
To smo vsi verjetno :)

Kar se pa sporting managementa tiče, so pa daleč pred vsemi.
Je pa res to tisto, kar veliko fuzbalskih fantov moti da se fuzbal gre ameriško igro.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3495
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 30 times
Been thanked: 46 times

Re: Re: Govorice

Post by sigismund »

Tut jst sm daleč od fena američanov, njihovega naroda, razmišljanja, njihovih pušk ki ne streljajo metkov ampak "democracy per minute", tega kako delajo business ker sodelujem z njimi itd.

Čeprav imamo Romana zapisanega v dobrem tudi večkrat med vrsticami opevani rusi niso niti približno tako sveti in oh in sploh, rabim dat kak aktualen primer? Ne strinjam se z njimi niti slučajno, pa to še ne pomeni da sem si želel da spodimo Romana...

Boehly je pač američan, še vsaj nekaj časa bo naš lastnik, like it or not. Zdi pa se mi nesmiselno vsako odločitev uprave blatit na podlagi nacioalitete, ker je bizarno. To presega namen foruma, zato se prosim tega držimo. Za klub hočejo najboljše, torej potegnit največ keša od sponzorja. In kje je najlažje potegnit ogromne količine keša? Middle east. Makes perfect sense to me...
Post Reply