11-Oscar dos Santos Emboaba Junior

Teme o bivših igralcih, trenerjih itd.
User avatar
AlexAK
Posts: 1891
Joined: 04 May 2008, 21:01

Re: Oscar dos Santos Emboaba Junior

Post by AlexAK »

Se po večini strinjam s tvojim postom, sam moramo vedit da smo ambiciozen klub ki ga v bistvu zanimajo samo lovorike zato je trenerje strah uporabljat mlajše igralce, sploh s takšno politiko da če ni rezultatov odletiš. Di Matteo je lepo vključil mladince na koncu sezone, celo presenetljivo glede na to da je bil ta čas kritičen tako da me ne skrbi za mlade ki bodo igrali pod njegovim vodstvom. Nekateri bi skoz igrali z mladinci in vseeno imeli rezultate, letos igramo v sedmih tekmovanjih in če si bo kdo zaslužil igrati za prvo ekipo bo zagotovo dobil priložnost.

Ontopic: Oscar igra na olimpijskih igrah,se splača pogledat.
II¤*¨¨*¤.¸¸ ...¸...,¤\
II\ ...*Chelsea* ...\
II\¸.¤*¨¨*¤ .¸¸.¸..,¤
II
II
II

*KTBFFH*
User avatar
The Blues
Posts: 483
Joined: 25 Jun 2007, 23:46

Re: Oscar dos Santos Emboaba Junior

Post by The Blues »

Se strinjam in upam da bo letos zaradi natrpanega urnika in odhodov nekaterih starejših igralcev res več rotacije z mladimi igralci kot v preteklosti.
User avatar
jernej93
Posts: 524
Joined: 21 Apr 2008, 12:31

Re: Oscar dos Santos Emboaba Junior

Post by jernej93 »

The Blues wrote: Se strinjam s tvojim postom. Vendar bi dodal samo to, da pri Chelsea-ju je bila vedno velika težava v tem, da ne znajo te mlade še "neizbrušeni dragulje" vpeljati v prvo ekipo. Npr. samo lani je bil takšen primer Lukaku. Zanj smo tud dali okrog 20M €, človek je bil poln optimizma ko je prestopil v kljub za katerga je navijal od otroštva, potem pa celotno sezono, se opravičujem izrazu "gnil" med mladinci in na klopi za rezerve, čeprav smo imeli velike težave v napadu in bi nam še kako prišel prav. Isto je bilo z Oriol-om. Na zečetku sezone je dobil precej priložnosti in tudi dobro igral, nato pa kar naenkrat iz neznanih razlogov ga ni bilo nikjer več. Na začetku se pač na veliko zapravlja za mlade igralce, nato pa se jih samo posoja drugoligašom ali pa igrajo za rezeve, na koncu pa se jih še celo prodajo za drobiž. Potem pa se še izkaže, da nekateri igralci (Borini,Stoch) niso mogli razviti svojega potenciala, preprosto zato ker se jim ni ponudil dovolj priložnosti za dokazovanje. Tud sam osebno bolj podpiram da se kupuje mlade igralce, ki čeprav ne zablestijo takoj, se vedno borijo na igrišču, kot pa da kupujemo neke "zvezde", ki v klub pridejo samo zaradi visoke plače.
Sam se bojim da če se bo ponavljala zgodba izpred prejšnih let, da bodo igralci kot so Marin, KDB, Piazon, Kakuta, Lukaku, Romeu in Oscar če pride, spet igrali samo rezervno vlogo oz. bodo posojeni. Mi bomo pa v prvi postavi spet kar naprej gledali razne Maloudaje, Meirelese...
Zato pa je treba to staro gardo počasi začet privajat na klopco in jim dat vedit da niso nepogrešljivi.
AVB is that you? :lol:
Image
User avatar
urke4
Posts: 354
Joined: 23 May 2010, 21:35
Location: Železniki
Contact:

Re: Oscar dos Santos Emboaba Junior

Post by urke4 »

AlexAK sej se drgač strinjam s tvojim postom, tisto od dribljanja sem pa rekel pač tko "če ga nočejo dati za probližno 15 miljonov nej ga pa majo, on pa nikoli nebo postal top igralec". Zame Neymar tut še ni "veliki" igralec. Tam v Braziliji res smeši igralce ampak, ko bo to delal še v Evropi potem bo šele eden najbolših. To je pač moje mnenje.
No kar se tiče Oscarja. Njegova vrednost je 10M. Mi bi pa za enga 20 letnika spet plačevali vč kot 20M. To je meni povsem nesmiselno. Poglejte samo, da je United dobil Kagawo za 15M pa je veliko bolj uveljavljen igralec! Glede na to se ne čudim, da mi frend, ki je navijač Uniteda ves cajta govori "to je vse kupljeno". S takimi cenami kot se grejo pri nas ni čudno, da nas ima kdo za umeten klub. Chelsea vsak klub neki izsiljuje mi pa bi ponujali nevem koliko denarja. Čeprav bi igralec lahko postal eden najboljših bi ga kakšen drug klub dobil za skoraj pol manj denarja. Tko pač je.
Aja pa upam, da mi nebo kakšen pametnjakovič rekel da nisem pravi navijač :lol:
User avatar
balla10
Posts: 113
Joined: 09 May 2011, 19:23

Re: Oscar dos Santos Emboaba Junior

Post by balla10 »

Morate se zavedati, da nogomet ni v krizi in da tu je denar, ki ga en Abramovič ne bo šparal. Tako, da se ne utrujajte s tem ali je vreden 10m ali pa 20m. Cene so poskočile v nebo amapk to je vse premosorazmerno. Dražje vstopnice, televizijske prenosi oz. nasploh trženje prinese več denarja katerega lahko potem klub troši. Pri Abramoviču je pa tako da, če ga Abramovič hoče ga bo tudi kupil :). Naj mi en pove, za katerega igralca je RDM izrazil željo in smo ga kupili? KDB, Mata, Hazard, Marin (Hulk, Oscar, Moura...) to so igralci ki jih hoče Abramovič. In če mene vprašate čaka da RDm-ju spodleti in pripelje Guardiolo za katerega pripravlja ekipo.
Blue is the colour, Football is the game, Winning is our race, Chelsea is our name
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3558
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 35 times
Been thanked: 54 times

Re: Oscar dos Santos Emboaba Junior

Post by sigismund »

balla10 wrote: In če mene vprašate čaka da RDm-ju spodleti in pripelje Guardiolo za katerega pripravlja ekipo.
Image
User avatar
AlexAK
Posts: 1891
Joined: 04 May 2008, 21:01

Re: Oscar dos Santos Emboaba Junior

Post by AlexAK »

urke4 wrote:AlexAK sej se drgač strinjam s tvojim postom, tisto od dribljanja sem pa rekel pač tko "če ga nočejo dati za probližno 15 miljonov nej ga pa majo, on pa nikoli nebo postal top igralec". Zame Neymar tut še ni "veliki" igralec. Tam v Braziliji res smeši igralce ampak, ko bo to delal še v Evropi potem bo šele eden najbolših. To je pač moje mnenje.
No kar se tiče Oscarja. Njegova vrednost je 10M. Mi bi pa za enga 20 letnika spet plačevali vč kot 20M. To je meni povsem nesmiselno. Poglejte samo, da je United dobil Kagawo za 15M pa je veliko bolj uveljavljen igralec! Glede na to se ne čudim, da mi frend, ki je navijač Uniteda ves cajta govori "to je vse kupljeno". S takimi cenami kot se grejo pri nas ni čudno, da nas ima kdo za umeten klub. Chelsea vsak klub neki izsiljuje mi pa bi ponujali nevem koliko denarja. Čeprav bi igralec lahko postal eden najboljših bi ga kakšen drug klub dobil za skoraj pol manj denarja. Tko pač je.
Aja pa upam, da mi nebo kakšen pametnjakovič rekel da nisem pravi navijač :lol:
Povej kolegu, navijaču Manchester Uniteda, da je v sezoni 2011/2012 najbolj igrana enajsterica Chelsea stala 137,8m funtov, Unitedova pa 144,6m. :)
II¤*¨¨*¤.¸¸ ...¸...,¤\
II\ ...*Chelsea* ...\
II\¸.¤*¨¨*¤ .¸¸.¸..,¤
II
II
II

*KTBFFH*
User avatar
Chelsea_fan
Posts: 588
Joined: 30 Sep 2011, 17:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: Oscar dos Santos Emboaba Junior

Post by Chelsea_fan »

pa kako lahko dajemo take denarje za tok mlade in neuveljavljene igralce na velikem nivoju...res sem cisto razocaran! Bolje bi bilo da bi dodali 20 miljonov in pripeljali modrica ...ali ponudili za snaidera ....ne vidim kako bi on lahko postal nosilec nase vezne linije...
BLUE IS THE COLOUR!!!
User avatar
bork
Posts: 1976
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 9 times
Been thanked: 21 times

Re: Oscar dos Santos Emboaba Junior

Post by bork »

Chelsea_fan wrote:pa kako lahko dajemo take denarje za tok mlade in neuveljavljene igralce na velikem nivoju...res sem cisto razocaran! Bolje bi bilo da bi dodali 20 miljonov in pripeljali modrica ...ali ponudili za snaidera ....ne vidim kako bi on lahko postal nosilec nase vezne linije...
Jaz ga pa vidim kot nosilca igre, vsaj po tem ko sem videl ene 5 njegovih tekem..če ga pripeljemo, letos ne bo ravno nosilec, čez kakšno leto, dve pa bo :)
User avatar
AlexAK
Posts: 1891
Joined: 04 May 2008, 21:01

Re: Oscar dos Santos Emboaba Junior

Post by AlexAK »

Chelsea_fan wrote:pa kako lahko dajemo take denarje za tok mlade in neuveljavljene igralce na velikem nivoju...res sem cisto razocaran! Bolje bi bilo da bi dodali 20 miljonov in pripeljali modrica ...ali ponudili za snaidera ....ne vidim kako bi on lahko postal nosilec nase vezne linije...
Modric 40m, Sneijder okoli 30...
II¤*¨¨*¤.¸¸ ...¸...,¤\
II\ ...*Chelsea* ...\
II\¸.¤*¨¨*¤ .¸¸.¸..,¤
II
II
II

*KTBFFH*
User avatar
didi_drogba
Posts: 339
Joined: 26 May 2009, 17:27
Has thanked: 2 times

Re: Oscar dos Santos Emboaba Junior

Post by didi_drogba »

Chelsea_fan wrote:pa kako lahko dajemo take denarje za tok mlade in neuveljavljene igralce na velikem nivoju...res sem cisto razocaran! Bolje bi bilo da bi dodali 20 miljonov in pripeljali modrica ...ali ponudili za snaidera ....ne vidim kako bi on lahko postal nosilec nase vezne linije...

To so tud za Drogbaja govoril, pa vsi vemo kako se je končalo :wink:

Drugače pa nevem kako lahko oceniš igralca, če pa ni odigral še niti ene tekme za Chelsea. Pri vsakemu nakupu je možnost da ne bo uspel, obstaja pa tudi velika možnost da bo pokazal kaj dobrega v modrem dresu. Nevem zakaj ste tako kritični do igralcev, ki bojo morebiti okrepili Chelsea ... glede na to kako ekipo je naredil Abramovič, praktično iz nule, potem je treba verjet v RDM-ja, Emenala in v scoute da vejo kaj delajo in da bojo pripeljali kvalitetne igralce. Jst povsem zaupam našemu vodstvu, saj so se že neštetokrat dokazali in kupili veliko odličnih igralcev, tako da verjamem da bo tudi v temu poletnemu roku tako.

Kar se tiče Oscarja ... ker sem navijač Brazilije (še od časov Ronalda/Rivalda/R.Carlosa), si pogledam vsako njihovo tekmo (ko imam to možnost) in moram reči da me je na zadnjih prijateljskih tekmah, ki so jih odigrali Brazilci najbolj navdušil prav Oscar.
Pri Braziliji sicer igra na sredini v sistemu 4-3-3, vendar ima odlične kvalitete tudi v tej poziciji. Ima odlično tehniko, natančne podaje, je zelo hiter, zna pa biti še kako nevaren za nasprotnikov gol ... ker so Brazilci igrali zelo napadalno, ni imel ravno veliko možnosti pokazati kaj je sposoben v obrambnih nalogah, tako da nevem če bi lahko redno igral na CM oz CDM v 4-2-3-1. Je pa sposoben igrati vse tri pozicije za napadalcem (ko je potreba tudi na sredini seveda) in mislim da ima velik potencial, star je šele 20 let in mislim da bi se lepo vklopil v Chelsea (tu bi mu izdatno pomagali Luiz, Piazon in Ramires).
Last edited by didi_drogba on 11 Jul 2012, 20:36, edited 1 time in total.
:cfc01: :cfc01: :cfc01:
User avatar
demiensatlier
Posts: 658
Joined: 03 Aug 2010, 17:53
Has thanked: 21 times
Been thanked: 10 times

Re: Oscar dos Santos Emboaba Junior

Post by demiensatlier »

jernej93 wrote: AVB is that you? :lol:
Ravno to je poskušal AVB, torej na klop postaviti starino (Lampard, Drogba) in nadomestiti z drugimi igralci, ki sicer so odlični, ampak ne toliko, da bi lahko nadomestili Lamparda recimo. To je RDM lepo izvedel in pustil najboljše na igrišču. Igralci bi se morali deliti na dobre in slabe, ne na mlade in stare.
User avatar
rover
Posts: 2724
Joined: 09 Feb 2008, 15:29

Re: Oscar dos Santos Emboaba Junior

Post by rover »

V klubu je športni direktor postavljen da kupuje igralce, seveda mu pa trener svetuje koga se kupi.
Kar se tiki - taka sistema tiče mislim, da chelsea ne more igrati tega, ker ne moreš kar čez noč menjat sistema na mesto globinskih dolgih podaj in napadov s kril it na kratke podaje oz sistem tiki -taka.
Za igralce, pa sploh ne moremo govoriti, kako in kje bo kdo igral počakajmo teden dni, da se začnejo pripravljalne tekme v ZDA in potem komentirajmo njihovo igro.

Zakaj je kar naenkrat govora o tem da bo Chelsea igral kot Barcelona si priberite daillymail.
Image
User avatar
urke4
Posts: 354
Joined: 23 May 2010, 21:35
Location: Železniki
Contact:

Re: Oscar dos Santos Emboaba Junior

Post by urke4 »

AlexAK wrote: Povej kolegu, navijaču Manchester Uniteda, da je v sezoni 2011/2012 najbolj igrana enajsterica Chelsea stala 137,8m funtov, Unitedova pa 144,6m. :)
To si pa zdej dav čist napačno primerjavo. Zakaj? Lahko ti kupiš igralca, ki je vreden 20M ali pa nekdo kupi igralca za 10M, se potem igralec ravzvije in ima čez kakšno leto vrednost 25M.
To zdej nism mislu primerjavo Chelsea-Man Utd ampak samo za informacijo, da takih stavri nemorš lih primerjat. Lahko jih ampak ne v tej temi kot smo sedaj govorili.
User avatar
AlexAK
Posts: 1891
Joined: 04 May 2008, 21:01

Re: Oscar dos Santos Emboaba Junior

Post by AlexAK »

Ok, razumem, js sm pa samo hotel povedat da se ne pustit navijačem Uniteda ker so eni zadnjih ki se lahko kaj oglašajo.
II¤*¨¨*¤.¸¸ ...¸...,¤\
II\ ...*Chelsea* ...\
II\¸.¤*¨¨*¤ .¸¸.¸..,¤
II
II
II

*KTBFFH*
Post Reply