Poletni prestopni rok 2024

o morebitnih prestopih
n1i9k9o6
Posts: 1579
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 38 times
Been thanked: 45 times

Re: Poletni prestopni rok 2024

Post by n1i9k9o6 »

Meni je Duran všečen profil napadalca, ampak cena cca 40m£ je brutalna in če smo šli po tarčah od Osimhena do Šeška in sedaj na Durana je to kr huda razlika.
Če hočemo nekega nedodelanega mladega napadalca raje vidim da Datro Fofana al pa Washington dobita šanso pa naj bosta Jackson in Nkunku prva napadalca.
User avatar
RedMiner
Posts: 1145
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Poletni prestopni rok 2024

Post by RedMiner »

Jackson je imel katastrofalne zaključke, pa je imel na 44 tekmah 23 direktnih prispevkov k zadetkom. Če bi zadel polovico priložnosti, bi bil skorajda pri Haalandu, če malce karikiram. Ampak ni pa spet tako daleč od resnice.
Imamo Jacksona - 22 let, preverjeno, je zmožen (recimo) zabijati, dobra fizika, odkrivanje. Se mi zdi, da lahko samo še napreduje. Zato ne podpiram prihod Durana, ki je velika neznanka.
Če že, potem moramo it po WC napadalca. Mam pa občutek, da bi bil Osimhen flop, tudi Šeško vprašanje, če bi imel boljšo sezono kot Jackson.
n1i9k9o6
Posts: 1579
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 38 times
Been thanked: 45 times

Re: Poletni prestopni rok 2024

Post by n1i9k9o6 »

Malo se bojim, da nekih WC napadalcev po normalni ceni ni...
Če bi radi neko poceni opcijo mi je pa zanimiv Guirassy, ki ima odkupno 17.5m€, pa glede na leta ne bi blokiral razvoja Jacksona, če se gremo da je kao on naš dolgoročni napadalec
User avatar
bork
Posts: 1982
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 9 times
Been thanked: 23 times

Re: Poletni prestopni rok 2024

Post by bork »

Sam sem enako skeptičen glede Durana, kot vsi vi... po drugi strani imam pa občutek, da rabi samo malo več igranja in breakthrough season bo tu. Cole Palmer vibes.
User avatar
bork
Posts: 1982
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 9 times
Been thanked: 23 times

Re: Poletni prestopni rok 2024

Post by bork »

Olise, Olise.. Olise.. kamorkoli pogledaš, je govora o njem. Veliko zanimanja je zanj, zato je še kar daleč od done deal, se pa lahko to zelo hitro spremeni. Navijam za njegov prihod, res sanjski RW :)
User avatar
RedMiner
Posts: 1145
Joined: 07 Jun 2012, 16:44
Location: Zagorje
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Poletni prestopni rok 2024

Post by RedMiner »

Olise bo večji upgrade, kot pa Duran. Saj možno, da bo nekoč top napadalec, ampak pri nas imamo trenutno že ogromno mladih, ki potrebujejo stabilno ekipo za razvoj. Duran ne bi prinesel nič k tej stabilnosti.

Olise pa res upam da pride.
User avatar
Trivinho
Posts: 1417
Joined: 29 Jan 2009, 20:17
Location: Ljubljana
Has thanked: 66 times
Been thanked: 20 times

Re: Poletni prestopni rok 2024

Post by Trivinho »

Prvo se moramo resiti Sterlinga, Lukakuja, Broje, Washingtona, in na posojo dat se kaksnega mladinca da dobi tekme predvsem tega italijanskega vezista Casadeia in celo Badiashilea.
Potem pa pametno kupovat rabimo predvsem WC napadalca.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3567
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 39 times
Been thanked: 58 times

Re: Poletni prestopni rok 2024

Post by sigismund »

Jst se samo bojim da bomo za WC igralce nezanimivi, nismo več Romanov Chelsea. Zunanji opazovalci (pa tudi Chelsea fani smo razdvojeni) vidijo Chelsea večinoma kot nek zafuran oziroma bolje rečeno slabo/napačno voden projekt, prej kot nek "next big thing". Zato smo tržno nekoliok manj zanimivi, še z bajnimi plačami ne operiramo več kar bi marsikoga privabilo. Igralci s katerimi se nas povezuje so vsak prestopni rok manj odmevni, zato je tale Olise prava osvežitev in res vznemerljiv prestop, če nam ga le uspe pripeljati. Ne morem se znebit občutka da bomo WC igralca morali ustvariti sami.

Nekje sem zasledil da bi mogoče "žrtev" prestopnega roka lahko postal Madueke, vendar zaenkrat še nič konkretnega. Rešit moramo tudi situacijo z Gallagherjem, ima še eno leto pogodbe in če ga ne prodamo oziroma mu ne podaljšamo, potem gre naslednjo sezono iz kluba kot prost igralec, kar bi bila velika neumnost.
User avatar
bork
Posts: 1982
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 9 times
Been thanked: 23 times

Re: Poletni prestopni rok 2024

Post by bork »

sigismund wrote: 14 Jun 2024, 07:10 Jst se samo bojim da bomo za WC igralce nezanimivi, nismo več Romanov Chelsea. Zunanji opazovalci (pa tudi Chelsea fani smo razdvojeni) vidijo Chelsea večinoma kot nek zafuran oziroma bolje rečeno slabo/napačno voden projekt, prej kot nek "next big thing". Zato smo tržno nekoliok manj zanimivi, še z bajnimi plačami ne operiramo več kar bi marsikoga privabilo. Igralci s katerimi se nas povezuje so vsak prestopni rok manj odmevni, zato je tale Olise prava osvežitev in res vznemerljiv prestop, če nam ga le uspe pripeljati. Ne morem se znebit občutka da bomo WC igralca morali ustvariti sami.
Potem pa še dobro, da imajo top igralci resne agente in ne "zunanjih opazovalcev" ter raznih forum strokovnjakov.

Lani smo bili še v slabšem položaju kot letos, pa smo pripeljali Caiceda in Laivo, in to kjub temu, da se je oh in sploh Liverpool na vso moč trudil, da bi nam ju speljal. Še par mesecev prej smo pripeljali Nkunkuja in Enza, za katera se je zanimalo dobesedno pol Evrope. Pa da ne govorim o tem, kako smo pred nosom Arsenalu speljali Mudryka (čeprav bi bilo verjetno bolje, da ga ne bi), Unitedu pa Gusta.

Kar želim reči je, da igralci vidijo širšo sliko in z izjemo Reala in morda Arsenala, si upam trditi, da ni ekipe, ki bi imela večji potencial za naslednje 3-5 letno obdobje. Bo pa seveda veliko odvisno od trenerja in z Maresco res gemblamo.

Se pa absolutno strinjam glede plač. In to se je lani lepo videlo pri Ugarteju, ki si je želel v Chelsea, čeprav mu je PSG ponujal višjo plačo... ko pa mu je na neki točki ponudil 2x, pa ni bilo več vprašanja.

Pa ne smemo pozabiti, da smo pod Romanom v enem prestopnem roku pripeljali Bakayoka, Drinkwater, Morato, Zappacosto in Barkleya, za to zapravili več kot 200mio, učinka ni bilo pa nobenega. Skratka, ni bilo vse rožnato... je bilo pa bolje z vidika lovorik, ampak meni osebno manj zabavno.
User avatar
sigismund
admin
Posts: 3567
Joined: 25 Jan 2011, 22:18
Has thanked: 39 times
Been thanked: 58 times

Re: Poletni prestopni rok 2024

Post by sigismund »

Meni se zdi razlika med profilom vrhunskih, že narejenih oziroma dokazanih igralcev in takih, kot jih vozimo zdaj, ki so "mogoče naslednja velika stvar", zelo velika. Caicedo, Lavia, Nkunku so talentirani in perspektivni igralci, ki so se do neke mere že dokazali, vendar niso toliko preverjeni in dokazani kot tisti vrhunski igralci, ki smo jih pripeljali v preteklosti in s katerimi smo želi vse možne uspehe, year-in year-out. To sem želel poudariti in nič drugega. Upam, da je to zdaj bolj jasno.

Večkrat sem tudi omenil da se mi zdi, da smo vse naredili preveč naenkrat. Real Madrid (vem, spet jih omenjam) postopoma dodaja mlad talent in drži ravnovesje med izkušnjami, mladostjo in talentom. To se kaže tudi v njihovih uspehih (pa tudi kar zabavno izgleda). Uporabljam Real kot primer, ker je njihov pristop v tem pogledu zelo učinkovit. Tudi mi smo to včasih počeli, čeprav zelo redko, pa vseeno – kupili smo sem ter tja igralca s potencialom, ga vključili v ekipo polno legend, talenta in vodij, kar je bistveno prispevalo k njegovemu razvoju. Zdaj se zdi, kot da se vsi učimo sproti, kar se zaenkrat ni izkazalo kot optimalno. Povezuje se nas s še več mladeniči, dodatno je letos ekipo zapustil tudi Silva, torej nas v povprečju čaka še več gole brade v klubu. Razlika zdaj je ta, da nam manjka identiteta, ni nekega ogrodja ekipe kateremu dodajamo ves ta talent. Hindsight - gledano prvo sezono je Liverpool s precej manj denarja veliko bolje vnovčil svoje "sekundarne tarče" v Szoboszlaju in MacAlisterju, ampak pripeljana sta bila v že nek sestavljen Liverpool...

Če bomo šli po tej poti bo čas pokazal kako uspešni bomo. Z oceno igralcev bi počakal še kakšno sezono, Enzo recimo je igral v sistemu ki mu očitno ne paše, pa še poškodovan je bil večino sezone, pa vseeno igral. Še največ kiksamo s trenerji, včasih smo v klub pripeljali vrhunske strokovnjake na podlago dobrih ekip, kar je prispevalo k našim uspehom od leta 2003 naprej. Z Maresco res gamblamo, bomo videli.

Razumem, da je pomembno, da vsi sledimo skupnemu cilju in projektu, vendar pa (zame osebno) ni naravno, da bi mogli slepo sprejemat in podpirat vse (oziroma vsaj večino) odločitev zgolj zato, ker so očitno del projekta. V tej fazi se mi zdi, da je projekt bolj usmerjen v ustvarjanje dobička kot v doseganje športnih uspehov, kar mi, kot ljubitelju nogometa zaradi same igre, predstavlja izziv strinjanja/poistovetenja z upravo, tako kot mnogim drugim.
n1i9k9o6
Posts: 1579
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 38 times
Been thanked: 45 times

Re: Poletni prestopni rok 2024

Post by n1i9k9o6 »

Atlético Madrid have rejected today formal bid from Chelsea for Samu Omorodion around €30m plus add-ons up to €40m package.

Chelsea keep considering Omorodion and Jhon Durán as options for new striker.

Atlético Madrid insist on their plan to keep Samu Omorodion.

-Fabrizio

Haha, od Osimhena in Šeška, do Durana in Omorodiona :D
n1i9k9o6
Posts: 1579
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 38 times
Been thanked: 45 times

Re: Poletni prestopni rok 2024

Post by n1i9k9o6 »

🚨 EXCLUSIVE: Aston Villa reach agreement with Chelsea to sign left-back Ian Maatsen. Fee for 22yo Dutch youth int’l just north of now-expired Borussia Dortmund-specific £35m release clause. Personal terms in place on 6yr contract @TheAthleticFC #AVFC #CFC

-Ornstein
User avatar
bork
Posts: 1982
Joined: 04 Apr 2012, 17:36
Has thanked: 9 times
Been thanked: 23 times

Re: Poletni prestopni rok 2024

Post by bork »

n1i9k9o6 wrote: 19 Jun 2024, 19:57 🚨 EXCLUSIVE: Aston Villa reach agreement with Chelsea to sign left-back Ian Maatsen. Fee for 22yo Dutch youth int’l just north of now-expired Borussia Dortmund-specific £35m release clause. Personal terms in place on 6yr contract @TheAthleticFC #AVFC #CFC

-Ornstein
Baje naj bi končna cena znašala kar 37,5mio funtov. Svaka čast za to prodajo :ava:

V Chelsea pa naj bi se v ločenem poslu preselil igralec A. Ville. Največ je govora o Duranu.

Še Olise update:
Chelsea are set to beat Manchester United in the race to sign Michael Olise (22) from Crystal Palace with the Blues ready to trigger his release clause.

- Santi
n1i9k9o6
Posts: 1579
Joined: 11 Aug 2019, 19:32
Has thanked: 38 times
Been thanked: 45 times

Re: Poletni prestopni rok 2024

Post by n1i9k9o6 »

To je dobr deal. Bomo pa vidli, a bo Maatsen pristal na igranje v Villi.
Nekje sm celo zasledil, da 37.5m£ osnovna cena, brez dodatkov, bomo vidli kolk to drži.
Za Durana je Fab napisal, da ni nujno, da bo on, pa me zanima kdo drug bi lahko bil??

To z Olisejem je pa tud good news :)
User avatar
blueboy11826
Posts: 1109
Joined: 22 Apr 2013, 15:34
Location: Zagorje
Has thanked: 27 times
Been thanked: 22 times

Re: Poletni prestopni rok 2024

Post by blueboy11826 »

Cena je ok, realno pa, da bi govoru svaka čast kaj so zvlekl ni. To je nekih 43 mil eurov, ne pozabt, da smo mi plačal 38 za Badiashila, 45 za Disasija in govorimo o 40 za Durana in blizu tega za unga iz Atletica. Maatsen je pa igral zelo dobro za Dortmund in bil tut u finalu CL z njimi, star je 22, tko, da cnej kot nekih 40 mil bi blo res slabo. Mi bi za tazga igralca plačeval 60 + sigurno (že če pogledamo Cucurello).

Kakorkol.. me veseli, da se z Olisejem stvari premikajo v pravo smer, upam, da zrihtajo prestop.
KTBFFH
Post Reply